ВГО «ПО «Спільна Мета» провела перший Тренінг для навчання громадських активістів України

12316 вересня 2014 року

ВГО «ПО «Спільна Мета» провела перший

Тренінг для навчання громадських активістів України із практичного застосування вимог нового антикорупційного законодавства під час протидії корупції у взаємодії з органами влади та спеціальними суб’єктами протидії корупції.

16 вересня 2014 року у приміщенні Міністерства юстиції України за адресою:м.Київ, вул.Артема, 73 Всеукраїнська громадська організація «Правозахисна організація «Спільна Мета» провела тренінг громадських антикорупційних активістів, представників громадських рухів, організацій, об’єднань та представників органів влади та спеціальних суб’єктів протидії корупції.

Учасники проекту отримали навички проведення власних антикорупційних розслідувань, були підготовлені та обізнані з питань застосування вимог нового антикорупційного законодавства України, а також міжнародно-правових документів, визнаних Україною частиною національного законодавства.

Тренінг був проведений у рамках проекту: «Ефективна протидія корупції – Спільна Мета громадських ініціатив у взаємодії з органами влади та кримінальної юстиції», який реалізується за фінансової підтримки посольства США в Україні, метою якого було заявлено під час реєстрації проекту у березні цього року та залишається й донині – підготовка громадських активістів до правозастосовної практики під час діяльності у якості активіста або представника громадської організації чи руху для антикорупційної практики щодо протидії корупції. Загальною метою проекту та проведення заявлених тренінгів у восьми регіонах України є відвернення громадськості від радикальних форм протидії бюрократизму, проявів корупції та хабарництва. Шлях збройного вирішення подібних конфліктів, безумовно, призведе до ще більшої ескалації суспільства та поширення насильства. Отже, потрібно ознайомити якомога більшу кількість представників громадськості з правовими формами фіксації корупційних правопорушень, притягнення винних у їх вчиненні посадовців до встановленої законом відповідальності та унеможливлення уникнення ним такої відповідальності.

IMG_4259 IMG_4263 IMG_4285

Захід пройшов у конструктивній, діловій та позитивній атмосфері. Не всі запрошені, які підтвердили свою участь нажаль саме у цей день змогли взяти участь у його проведенні з особистих причин, що в подальшому організаторами буде враховано під час організації інших заходів щодо чіткості формулювання та отримання у телефонному режимі підтвердження про участь.

Результати заходу: Завдяки започаткування проекту та проведення першого тренінгового заходу, представники українських громадських організацій та органів влади і спеціально уповноважених органів протидії корупції обмінялись досвідом проведення антикорупційних заходів та налагодили робочі зв’язки для взаємодії під час планування та проведення заходів з протидії корупції.

Присутні обговорили можливості залучення можливостей один одного під час здійснення заходів з протидії корупції, обмінялись досвідом та контактами для подальшої співпраці.

Роздані матеріали механізмів правового застосування можливостей громадськості під час протидії корупції.

За результатами проведення тренінгу було вручено сертифікати про участь в його проведенні та навчанні вимогам антикорупційного законодавства України.

Загалом заплановано підготувати 240 громадських активістів, діячів та представників органів влади і спеціально уповноважених органів протидії корупції.

Керівник проекту та організатор заходу

Директор Центру антикорупційних досліджень Ігор Печенкін

Похожі записи: