Громадянське суспільство стало ключовим фактором змін у сфері людського виміру на просторі ОБСЄ – Володимир Щелкунов

Громадянське суспільство стало ключовим фактором

ПРЕС-РЕЛІЗ Громадянське суспільство стало ключовим фактором змін у сфері людського виміру на просторі ОБСЄ – Володимир Щелкунов

«Громадянське суспільство стало ключовим фактором змін у сфері людського виміру на просторі ОБСЄ. Обмін досвідом між країнами допомагає не відставати від прогресивних тенденцій і здійснювати відповідні реформи», - заявив Володимир Щелкунов, голова Громадської ради при МЗС України, член офіційної делегації України на 20-му Засіданні Ради Міністрів країн ОБСЄ, президент ICC Ukraine, відкриваючи Четверту паралельну конференцію громадянського суспільства ОБСЄ 2 грудня 2013р. у Києві.

Як приклад такого впливу в Україні він навів ініціативу-звернення Громадської ради при МЗС України спільно з іншими громадськими радами при органах виконавчої влади до Президента України про оголошення 2014 року - Роком громадянського суспільства в Україні.

«Ідея нашого звернення полягає у створенні стабільного та надійного інструменту комунікації, а також процесу налагодження взаємовідносин між державою та громадянами України задля необхідності посилення політичного і соціального впливу громадськості на ситуацію в країні», - заявив пан Щелкунов.

Володимир Щелкунов наголосив на важливості конструктивного діалогу влади і суспільства і навів свідчення прогресивних змін в Україні. «На мій погляд, вдалося досягти вагомих результатів у сфері розвитку демократичних інститутів і верховенства права та вивести деякі питання у сфері людського виміру на якісно новий рівень. Розширено повноваження Громадських рад при органах виконавчої влади. Розроблено проект плану заходів з реалізації міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» у 2014-2015 роках», - зокрема, заявив він.

Як президент ICC Ukraine пан Щелкунов послався на досвід партнерства з владою за програмою «Інвестори в людей», спрямованою на реалізацію людського потенціалу і підвищення конкурентоздатності української економіки.

Володимир Щелкунов також навів низку міжнародних ініціатив і заходів високого рівня, ініційованих Україною за час головування в ОБСЄ, присвячених так званому третьому виміру безпеки – людському виміру. Серед них - Молодіжний саміт ОБСЄ, що проходив в Артеку в липні цього року. За словами Громадської ради при МЗС України, ці заходи вінчає Паралельна конференція громадянського суспільства, яка вже стала традиційною, традиція була перенесена з Астани через Вільнюс і Дублін до Києва.

«Упевнений, що рекомендації, які будуть ухвалені за результатами цієї конференції в Києві, будуть взяті до уваги не лише під час засідання Ради Міністрів, а й в подальшій роботі ОБСЄ у наступному році. Громадянське суспільство є одним з вагомих чинників, який впливає на людський вимір на теренах ОБСЄ»,- зауважив Володимир Щелкунов, побажавши учасникам конференції успіхів у роботі і конструктивних рішень для формування всеосяжних рекомендацій Раді Міністрів ОБСЄ.

Департамент комунікацій ICC Ukraine: +38 (044) 234 24 85; business@iccua.org

 

Про Паралельну конференцію громадянського:

 

Починаючи з 2010 року, в ОБСЄ запроваджено практику проведення напередодні Міністерського засідання ОБСЄ Паралельної конференції громадянського суспільства.

Організатором такого заходу, за сприяння головуючої в ОБСЄ країни, виступає Міжнародна Платформа «Громадянська Солідарність», яка є об'єднанням громадських організацій з більш ніж 50 держав-учасниць ОБСЄ, а також міжнародних неурядових організацій, зацікавлених у спільній діяльності з просування і захисту прав людини в регіоні ОБСЄ. У період 2010-2012 рр. відбулося три такі заходи – в Астані, Вільнюсі та Дубліні.

Мета конференції – забезпечення відкритого діалогу і обміну думками представників громадянського суспільства та неурядових організацій з питань виконання зобов’язань ОБСЄ у сфері людського виміру. У ході такого заходу, зазвичай, відбувається вироблення рекомендацій неурядових організацій, адресованих учасникам Міністерського засідання (державам-учасницям та інститутам ОБСЄ).

Процедура вручення рекомендацій громадянського суспільства Головуванню відбувається за різними сценаріями. У Вільнюсі рекомендації було вручено Литовському головуванню під час прикінцевої панелі Паралельної конференції громадянського суспільства. В Дубліні, рекомендації були вручені в день відкриття Міністерського засідання ОБСЄ, а також розповсюджені Ірландським головуванням серед його учасників.

Паралельну конференцію громадянського суспільства у Києві Міжнародна Платформа «Громадянська Солідарність» проводить під загальною назвою: «Підвищуючи всеохоплюючу безпеку в контексті ініціативи Гельсінкі+40» . Організатором цьогорічної конференції в Україні є міжнародна неурядова правозахисна організація Центр Громадянських Свобод.

Під час паралельної конференції представники неурядових організацій планують представити рекомендації громадянського суспільства учасникам Міністерського засідання ОБСЄ у Києві, оцінити виконання пріоритетів, проголошених Українським головуванням, а також надати рекомендації наступному Швейцарському головуванню.