Про нас

Спільна мета

Мета створення організації – об’єднання громадських ініціатив для здійснення діяльності з побудови в Україні громадянського суспільства та правової держави, а також сприяння забезпеченню реалізації, захисту та затвердженню непорушності та невід’ємності конституційних та міжнародно-визнаних прав, свобод, та законних інтересів людини і громадянина.

Інформація про Всеукраїнську громадську організацію «Правозахисну організацію «Спільна Мета»

Дата реєстрації: 14.12.2004 (у статусі місцевої), 10.12.2009 ( у статусі всеукраїнської)

Адреса офісу: 02140, Україна, м. Київ, вул. Ревуцького, 42А, оф. 65

Адреса сайту: http://www.commongoal.org.ua/

Телефон, e-mail: +380678508636; common_goal2004@yahoo.com

Почесний Голова організації – Бортнік Руслан Олегович

Перший заступник Голови Організації – Печенкін Ігор Віталійович

Кількість членів та осередків

72 члени, 18 осередків. Членами Організації є переважно молоді юристи, тренери з прав людини та випускники міжнародних програм.

Основні напрямки діяльності

Мета створення організації – об’єднання громадських ініціатив для здійснення діяльності з побудови в Україні громадянського суспільства та правової держави, а також сприяння забезпеченню реалізації, захисту та затвердженню непорушності та невід’ємності конституційних та міжнародно-визнаних прав, свобод, та законних інтересів людини та громадянина.

Головними напрямками нашої діяльності є проведення антдидискримінаційних заходів, моніторинг дотримання прав і свобод людини в Україні відповідно до міжнародних стандартів та правова освіта громадян.

Основні результати діяльності за останні роки

Протягом липня 2006 року – січня 2007 року «Спільна Мета» за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН (UNDP) успішно реалізувала проект під назвою «Молодь для Молоді», що передбачав освітню роботу у сфері прав людини з учнями шкіл Житомирської області. Під час проведення проекту, зокрема, було організовано літній табір з прав людини та основ управління соціальними проектами, дебати з прав людини, а також розроблено посібник «Основи розуміння прав людини». Крім того, учні, які брали участь у «Молодь для Молоді», розробили і втілили у життя свої власні проекти. Загалом в рамках цього проекту було реалізовано 5 міні проектів, проведено 26 тренінгів з прав людини за участі понад 160 учнів та вчителів середніх шкіл Житомирської області.

Разом із європейськими організаціями-партнерами нами було реалізовано 2 міжнародні проекти: 1. «Заохочення міжкультурного спілкування» (серпень, 2006 року; Нарва-Єсоу, Естонія; 11 країн, 25 учасників); 2. «Одне обличчя, одна раса» (вересень 2006 – серпень 2007 року; Сауза де Укс, Італійська Республіка; 12 країн, 70 учасників).

Підготовлено альтернативні державним громадські звіти «Щодо виконання Україною положень Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин» (2007 рік, окремою подякою оцінений Комітетом Міністрів Ради Європи та 2012 року), «Аналіз стану та зауваження щодо виконання Україною положень статті 30 Європейської соціальної хартії (переглянутої)» (2008 рік), моніторинг «Конвенції ООН про права дитини» (2010 рік).

Співавтори понад 80 проектів законів України. Серед яких – «Про засади державної мовної політики», «Про внесення змін до Закону України «Про ратифікацію Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин», «Про регіональні мови та мови меншин», «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України», «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо мови слідчих та судових документів)», проект Декларації «Про гідність, свободу і права людини», прийнятих змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (до ст. 12 «Мова судочинства»), тощо.

Члени Організації є авторами понад 200 публікацій в ЗМІ та 5 книг (щодо імплементації в Україні Європейської хартії регіональних мов або мов меншин).

Участь у консультативно-дорадчих органах при органах влади

Організація представлена вГромадських Радах при Міністерстві оборони України, Міністерстві юстиції України, Київській міській державній адміністрації; робочих групах при Віце-прем’єр-міністрові України щодо питання дубляжу кінофільмів, щодо виконання положень Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин; при Міністерстві культури та туризму щодо дубляжу кінофільмів; при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України з питань розробки Концепції мовної освіти України; при Кабінеті Міністрів України з питань удосконалення мовного законодавства.

Участь у проектах, самостійно реалізовані проекти за останні 3 роки

Підготовлено альтернативні державним громадські звіти «Щодо виконання Україною положень Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин» (2007 рік, окремою подякою оцінений Комітетом Міністрів Ради Європи та 2012 року), «Аналіз стану та зауваження щодо виконання Україною положень статті 30 Європейської соціальної хартії (переглянутої)» (2008 рік), моніторинг «Конвенції ООН про права дитини» (2010 рік).

Етапи реалізації програмних завдань

2006 – 2007 роки «Спільна Мета» за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН (UNDP) проект – «Молодь для Молоді», – освітня робота у сфері прав людини з учнями шкіл. Організовано літній табір з прав людини та основ управління соціальними проектами, дебати з прав людини, розроблено посібник «Основи розуміння прав людини». Разом із європейськими партнерами реалізовано.

Міжнародні проекти:

1). «Заохочення міжкультурного спілкування» (серпень, 2006 Нарва-Єсо, Естонія; 11 країн, 25 учасників);

2). «Одне обличчя, одна раса» (2006 – 2007, Сауза де Укс Італійська Республіка12 країн, 70 учасників).

3) 2007 – Підготовлено альтернативні державним громадські звіти «Стан виконання Україною положень Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин» ;

4) 2008 – «Аналіз стану виконання Україною вимог Європейської соціальної хартії»;

5) 2010 – Моніторинг «Конвенції ООН про права дитини»;

6) 2010 – Участь у проекті ТО “ТОРО” : “Як громадськість може протидіяти корупції”;

7) 2011 – Проведення тренінгів за темою: “Запобігання корупціїї у секторі безпеки”;

8) 2012 – Участь у проекті TI Ukraine з навчання громадських антикорупціонерів;

9) 2014 – Створення антикорупційного Форуму громадських ініціатив.