28 листопада прямо на снігу, біля входу до занедбаного «Будинку молоді», який все ніяк не передадуть молодіжним і дитячим організаціям, відбувся круглий стіл, на якому очікували звіт Міністра молоді та спорту України. На жаль, Булатов вкотре проігнорував прагнення громадських організацій до діалогу. Під час заходу було презентовано основні критерії та вимоги стосовно претендентів на посаду нового міністра., питання щодо повернення «Будинку молоді» його законним власникам – молоді.
Організаторами круглого столу виступили Всеукраїнська рада молодіжних та дитячих громадських організацій «Український молодіжний форум» (об’єднує більше 70 молодіжних і дитячих громадських організацій національного рівня), ВМГО «Студентська республіка», Кадрова спілка молодих політиків і управлінців і ВДГО «Школа Безпеки».
Круглий стіл пройшов прямо на вулиці, незважаючи на холод і сніг. Активісти, що прийшли, сиділи на карематах, які були розстелені прямо під «Будинком молоді». На початку заходу молодь обговорювала стан сучасної молодіжної політики за останній рік. Всі присутні лідери громадських організацій висловлювали крайнє незадоволення станом молодіжної політики з моменту очолення міністерства Дмитром Булатовим і його групою. Було вкотре згадано, що конкурс молодіжних проектів відбувся несправедливо, а дитячі та громадські організації безпрецедентно подали в суд проти міністерства і виграли його, однак і зараз їх ніхто не бажає слухати, а рішення суду саботується.
На сьогоднішній захід запрошували Булатова, щоб він нарешті особисто поспілкувався з активістами та прозвітував за проведену ним в якості міністра роботу в галузі молодіжної політики. Звісно, Булатов не з’явився… Натомість напередодні заходу, вчора, на офіційному сайті Мінмолодьспорту з’явився дивний матеріал, названий «Мінмолодьспорт у березні-листопаді 2014 – робочий звіт». Як зазначили учасники круглого столу, зміст і стиль цього документика не витримує ніякої критики, є жалюгідним.
Під час круглого столу учасники заходу закцентували увагу, що молодіжну робота сьогодні просто поставлена на коліна, і на знак приниження молоді клерками також символічно стали на коліна.
Щоб не повторювати помилок і не допустити призначення на посаду «молодіжного» міністра некомпетентної людини, далекої від сектору молоді та спорту, молодіжні лідери розробили критерії, яким має відповідати наступний Міністр молоді та спорту України:
• бути молодим,
• не мати досвіду роботи на посаді міністра,
• мати суттєвий досвід роботи з молодіжними та дитячими організаціями, бути обізнаним у питаннях спортивної політики,
• мати стаж державної служби або досвід щільної роботи з державними органами,
• мати чітке бачення та план розвитку молодіжної політики та роботи з дітьми, які він готовий буде захистити публічно перед українською громадою,
• бути готовим мінімум раз на місяць проводити зустріч із усіма бажаючими представниками молодіжних та дитячих організацій.
Ці критерії активісти від імені Українського молодіжного форуму вже направили Президенту України, Прем’єр-міністру, керівникам всіх парламентських фракцій і груп з надією на те, що цього разу думка молоді нарешті буде почута і непідготовлені люди не будуть займатися стратегічним для держави напрямком.
Також молодіжні лідери висунули вимоги до претендентів на посаду Міністра молоді та спорту України
1. провести люстрацію Д.М. Булатова і непрофесійних працівників департаменту молоді та комунікації Мінмолодьспорту за некомпетентність і руйнування молодіжної політики в державі;
2. за участі представників організованого молодіжного та дитячого руху розробити та прийняти Державну цільову соціальну програму «Молодь України» на 2015-2020 роки, в якій зробити акцент на заходах щодо патріотичного виховання дітей і молоді;
3. гарантувати поступове збільшення питомої ваги працівників, які займаються питаннями молодіжної політики у структурі міністерства, хоча б до 30%. Погоджувати відповідних чиновників із Українським молодіжним форумом, Громадською радою при Міністерстві молоді та спорту України;
4. гарантувати невтручання у ручному режимі у розподіл фінансування у рамках конкурсу з визначення проектів, розроблених всеукраїнськими молодіжними та дитячими громадськими організаціями, який реалізує Міністерство молоді та спорту України;
5. припинити ганебну практику судових тяжб із молодіжними та дитячими громадськими організаціями;
6. лобіювати виділення на наступний бюджетний рік не менше 100 млн. грн. на статті: «Державна підтримка молодіжних та дитячих громадських організацій» і «Здійснення заходів державної політики з питань молоді».
Стосовно місця проведення акції, то «Будинки молоді» існують у європейських державах, які зацікавлені в активному розвиткові молодіжної політики, питання давно відпрацьоване, але чиновники навмисне затягують передачу приміщення у законне управління молодіжної громади. З цього приводу вирішили клопотати перед Кабміном про створення міжвідомчої робочої групи.
На завершення заходу активісти наголосили, що хто б не став новим Міністром молоді та спорту, він повинен пам’ятати, що його призначили працювати для молоді та разом з молоддю, оскільки лише молоде покоління – це ті люди, як здатні спасти Україну.
Прес-служба Студреспубліки