Директор Центру антикорупційних досліджень Ігор Печенкін провів черговий тренінг з протидії корупції у Львівській області

Директор Центру антикорупційних досліджень Ігор Печенкін провів черговий тренінг з протидії корупції у Львівській області

6 лютого 2015 року у приміщенні Львівської ОДА в рамках реалізації проекту: «Ефективна протидія корупції – Спільна Мета громадських ініціатив у взаємодії з органами влади та кримінальної юстиції», проведено тренінг для представників органів влади і громадськості.

Ця зустріч була  організована для громадських активістів та представників органів влади Всеукраїнською громадською організацією «Правозахисна організація «Спільна Мета», за підтримки експертів Transparency International Ukraine та Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією.

Тема пошуку шляхів ефективної взаємодії представників громадянського суспільства та спеціальних суб’єктів протидії корупції з питань ефективної протидії корупції стала необхідною вимогою ефективного та відповідального відношення до зміни у відносинах влади і громадянина.

В ході навчання було заслухано інформацію представників спеціальних суб’єктів протидії корупції, юстиції, органів влади та представників громадськості  про механізми правового вирішення питань протидії корупції, фіксації корупційних правопорушень, дієвого громадського контролю за невідворотнім притягненням винних осіб до відповідальності.

Підкреслювалося, що нині необхідно звертати увагу на виклики громадськості активно протидіяти корупції в органах влади. Люди стали заручниками безкарності судової гілки влади, правоохоронних та контролюючих органів і  тому, Національне антикорупційне бюро запускає систему протидії корупції, аби якнайшвидше перезавантажити органи влади чесними та порядними фахівцями.

Упродовж 2014-1015 років ВГО «Спільна Мета» у партнерстві з неурядовими організаціями, за участю науковців, практиків і громадських діячів, реалізовує у восьми регіонах України практичне супроводження взаємодії влади і представників громадянського суспільства у питаннях ефективної протидії корупції.

Метою даного проекту – є повернення громадян до самоповаги і впевненості через правову освіту, озброєння їх правовими інструментами реалізації власних антикорупційних громадських ініціатив, конструктивного діалогу з представниками кримінальної юстиції задля зменшення рівня корупції та вироблення негативного ставлення до неї у суспільстві. А головними завданнями проекту є створення мережі громадських антикорупційних ініціатив, підготовка якомога більшої кількості активно налаштованих лідерів.

В ході  зустрічі  директор Центру антикорупційних досліджень Ігор Печенкін презентував учасникам Стратегію та концепт проекту, суть, можливості впровадження і координації антикорупційних громадських ініціатив. Експерт з анти корупції Андрій Кухаренко розповів про можливості співпраці у протидії корупції між представниками влади і громадськості. Представник Тransparency Іinternational Ukraine Олександр Калітеко розкрив тему «Можливості громадськості в антикорупційних ініціативах, механізми розслідування, взаємодія громадськості та влади і органів кримінальної юстиції», а експерт ВСК Вікторія Навроцька розповіла про можливості застосування  контролю за регіональними програмами з протидії корупції.

Також учасникам тренінгу були надані методичні матеріали щодо алгоритму громадських антикорупційних розслідувань, які були розроблені ВГО «ПО «Спільна Мета» та вручені сертифікати про участь у підготовці фахівців з протидії корупції.