Історії війни: як російська агресія зруйнувала спокійне життя та успішний бізнес сім'ї з Донеччини

Історії війни: як російська агресія зруйнувала спокійне життя та успішний бізнес сім'ї з Донеччини

Чергова історія, яку нам розповіли, це історія сім’ї переселенців із Донецька, які після 2014 року, втративши житло та власний бізнес, виїхали на підконтрольну Україні територію і розпочали все з початку. Але 24.02 російська агресія зруйнувала вдруге все, що було створено за ці роки.

Подробиці свого життя на сході країни розповів голова сімейства та власник бізнесу Вадим.

Сім’я Вадима із Донецька. Сам він заснував підприємство з виробництва котельного обладнання ТОВ «ЗКО Теплообменник», яке до 2014 року постачало продукцію до всіх областей України, а також експортувало до Молдови та інших країн, зокрема і до росії.

Після подій 2014 року, відмовившись співпрацювати з «днр»,  у травні Вадим з родиною виїхали з Донецька, залишивши підприємство, яке було розграбовано і переїхали на підконтрольну Україні територію, живучи там до 24 лютого.

«Ми переїхали до Донецької області, Лиманського району, селище Ямпіль. Там у нас був будинок, який ми зводили з моїм сином на дві родини. Будинок був енергоефективним. Ми не користувалися влітку кондиціонером, а на опалення електричним котлом взимку витрачали менше 80 доларів. Ми збудували дві сонячні станції. За час роботи вони виробили сотні тисяч кіловат електроенергії.

3Уся територія була обгороджена парканами.

Частина парканів була власного виробництва та була одночасно вітриною нашого нового підприємства, тому що наша територія розташовувалась уздовж досить жвавої дороги.

У нас на території був басейн, який також був добре утеплений і в період з березня по листопад без додаткового опалення використовувався для тренувань.

Площа території була понад 1 га. Ми розбили на ній дендропарк, який був забезпечений системою поливу. Рослини для парку привозили з України, США, Канади, Японії, Європи. Ми підбирали рослини, які гарантовано могли вижити в нашому кліматі. Багато з них занесено до Червоної книги. Рослини удобрювалися тим матеріалом, який ми отримували після стрижки та обрізки самих рослин. Урожаї були чудові».

12

Вадим розповів, що у селищі Ямпіль на відстані 700 м від його будинку було новостворене виробниче підприємство, на якому працювало багато майстрів різних спеціальностей, які пишалися своєю роботою та отримували зарплатню значно вищу за середню.

«Це була вертикально-інтегрована компанія, яка виконувала роботи з лісозаготівлі всюдиходами з маніпулятором, розпилювання, сушіння, виготовлення дерев'яних будівельних матеріалів та будівництва дерев'яних будинків».

Однак, знов все було зруйновано з початком повномасштабного вторгнення військ рф в Україну. Вадим згадав, що одна з машин підприємства ще 21 лютого цього року виконувала роботи з навантаження лісу-кругляка на Луганщині, а 24 лютого вони не встигли її забрати і в результаті вона була вкрадена збройною бандою так званої «лнр».

Станом на сьогодні будинок в якому проживали Вадим з сім’єю знищено, сонячні станції знищено, паркани, господарські споруди та теплиця зруйновані. Виробниче підприємство теж дуже постраждало. Вони з сім’єю вимушені були в черговий раз тікати від окупації.

45

З кінця квітня село окуповане. Ямпіль знаходиться на лівому березі р. Сіверський Донець, а на правому село Закітне, підконтрольне Україні.

«Обстріли там відбуваються дуже часто і людей ховають прямо у дворах. Багато місцевих жителів хворіють на діабет, онкологію і відповідно там відсутні будь-які ліки і тим більше лікування.

З двору ніхто майже не виходить. Тому коли двоє односельчан побачили один одного, навіть не впізнали друг друга. Лише по голосу потім впізнав тому що той, якого не впізнали дуже-дуже схуд і сказав, що хворий на діабет. Харчів у селищі теж обмаль, лише дехто їздить за продуктами до Сватово» - додав наш співрозмовник.

Крім того, за словами місцевих російські військові або «днрівці» вивозять з дворів все майно і крадуть все що бачать.

У селі постійно йде ротація і кожний місяць приїздять нові загони мародерів і дограбовують те, що не дограбували попередники.

«Пару днів тому якісь тварі з автоматами під'їхали до порожнього будинку, загрузили в вантажівку і вивезли все. Цікаво, що вони були у балаклавах. Селяни це бачили, сварили їх, але їх це не зупинило» - розповіли місцеві мешканці.

Також, місцеві повідомили про їхнього односельчанина Андрія Шпетного, колишнього працівника ДАІ, який приїхав у село з Донецька десь у 2015 році. Його бачили в багатьох покинутих будинках і, як запевняють мешканці, він краде покинуте майно і потім збуває награбоване. Його дружина переїхала до Ростова і зараз повернулася до чоловіка, начебто забирати його теж до росії.

Наразі наш співрозмовник з сім’єю у безпеці але все потрібно розпочинати з нуля. Але це вже після нашої Перемоги.


Нагадуємо, якщо ви чи ваші близькі або знайомі постраждали від російської агресії надсилайте нам інформацію (розповідь, фото, відео) і ми будемо публікувати на нашому сайті, надсилати ці матеріали нашим партнерам – европейським ЗМІ, а також до компетентних органів України для фіксації злочинів окупантів.

Електронна пошта для надсилання матеріалів: porady_urista@ukr.net