Всеукраїнська громадська організація «Правозахисна організація «Спільна Мета» протягом 2014-2015 років започатковує тренінгів проект з протидії корупції у восьми областях України:
Ефективна протидія корупції - Спільна Мета громадських ініцатив
у взаємодії з органами влади та кримінальної юстиції
За підтримки посольства Сполучених Штатів Америки
Партнери проекту: Transparency International Ukraine
Всеукраїнська спеціальна колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю
«Поради юриста» громадсько-правовий часопис
Опис проекту
У новітніх умовах нормативно-правових змін щодо протидії корупції в суспільстві постає проблема формування впевненості у ефективність власних громадських ініціатив, конструктивної взаємодії зі спеціально уповноваженими суб’єктами протидії корупції.
Саме тому, у час реалізації реанімаційних реформ громадськість потребує розробки механізмів та інструментів взаємодії з владою по багатьох аспектах суспільного життя. Насамперед найуразливішими питаннями залишається реальна участь громадян у протидії корупції.
Тому, протестні сили Майдану всіх регіонів України необхідно скеровувати в прогресивний бік навчання новим вимогам антикорупційного законодавства, вироблення механізмів взаємодії з органами кримінальної юстиції у питаннях протидії корупції, розробки інструментів проведення в рамках закону власних громадських антикорупційних ініціатив, впровадження механізмів повернення активів, здобутих протиправним корупційним шляхом.
Протягом реалізації проекту пропонується розробити посібник та методику взаємодії громадськості та спеціальними суб’єктами протидії корупції, провести тренінги серед громадських антикорупційних активістів на території наступних областей: Київської, Чернігівської, Одеської, Вінницької, Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Житомирської.
Під час виїзних тренінгів пропонується залучення представників спеціально уповноважених та інших державних органів влади, представників засобів масової інформації, навчальних і наукових закладів.
Мета та завдання
Мета проекту - повернути громадян до самоповаги і впевненості через правову освіту, озброєння їх правовими інструментами реалізації власних антикорупційних громадських ініціатив, конструктивного діалогу з представниками кримінальної юстиції задля зменшення рівня корупції та вироблення негативного ставлення до неї у суспільстві.
Завданнями проекту є створення мережі громадських антикорупційних ініціатив, підготовка якомога більшої кількості активно налаштованих лідерів.
Методами виконання є пропагування правових способів проведення громадських антикорупційних ініціатив, правові тренінги, комунікація у цьому з представниками спеціально уповноважених суб’єктів протидії корупції.
Події та заходи
Реалізація проекту передбачається здійснити у ІІІ етапи, серед яких:
І. Моніторинг законодавства, стану сприйняття населенням корупції та статистики спеціально уповноважених і інших державних органів з протидії корупції. Підбірка необхідних матеріалів та нормативно-правової бази. Підготовка практик проведення громадських розслідувань, інших антикорупційних ініціатив, механізмів взаємодії представників громадськості зі спец суб’єктами протидії корупції. Написання робочих матеріалів для проведення тренінгів. Презентація проекту, його анонсування у засобах масової інформації, державних органах, навчальних і наукових закладах. Створення на базі діючого веб-сайту інформаційної платформи для спілкування з учасниками проекту;
ІІ. Проведення тренінгів, здійснення безпосереднього навчання. Комунікація з органами кримінальної юстиції щодо співпраці з громадськістю у питаннях протидії корупції.
ІІІ. Завершення проекту, нагородження переможців конкурсу та активних учасників проекту, вручення дипломів.
Результати та перспективи
Короткострокова.
За результатами проекту планується створити практичну модель громадських практик активної громадської антикорупції, яку в подальшому планується популяризувати як прогресивну в усіх регіонах України.
Довгострокова.
Розробка курсу подібних тренінгів буде запропоновано іншим громадським організаціям.
Планується подальше запровадження у профільних навчальних закладах органів державної влади і управління, а також спеціально уповноважених органів протидії корупції обов’язкових навчальних курсів взаємодії із громадськістю під час профільної діяльності.
Запланувати обмін досвідом взаємодії з громадськістю представництв правоохоронної системи інших держав, у тому числі пострадянського простору, зокрема: Молдова, Казахстан, Грузія, Вірменія.
Керівник проекту
Ігор Печенкін
Директор Центру антикорупційних досліджень
ВГО «Правозахисна організація «Спільна Мета»
067-850-86-36