Шановні колеги!
Громадська організація «Інститут Медіа Права» http://medialaw.kiev.ua/, запрошує Вас об’єднати зусилля із забезпечення прозорості діяльності органів державної влади та доступу до публічної інформації.
Починаючи з 2012 року Інститут Медіа Права підтримує Фонд захисту права на доступ до інформації. Кожен, чиє право на доступ до інформації порушене, має змогу безоплатно отримати допомогу фахівця для юридичного супроводу справи. Якщо Ви зацікавлені і зіткнулися з перешкодами в отриманні інформації чи документів від органів державної влади, не отримали інформацію у відповідь на запит, направлений на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації», і хочете відновити своє порушене право в суді – Фонд захисту права на доступ до інформації передбачає можливість надання юридичного супроводу судовим справам з доступу. Оплата праці адвокатів, які надають юридичну підтримку судовій справі з доступу до публічної інформації здійснюється за кошти Фонду.
Фонд захисту права на доступ до інформації вже надав підтримку тридцяти двом судовим справам, з яких шість було направлено до Європейського суду з прав людини. Відповідачами у справах підтриманих Фондом у більшості випадків виступали центральні органи державної влади: Апарат Верховної Ради України, Конституційний Суд України, Служба безпеки України, Центральна виборча комісія та ряд міністерств. Підтримку Фонду отримали справи, які провадилися не тільки у Києві, але і у Запоріжжі, Вінниці, Львові, адже юридичний супровід справ за підтримки Фонду здійснюють фахівці, які входять до Мережі захисників права на доступ до інформації, що була утворена Інститутом Медіа Права навесні 2012 року.
Рішення про надання юридичного супроводу у судових справах щодо доступу до інформації приймає Наглядова рада Фонду. При обранні судових справ, юридичний супровід яких фінансуватиметься з Фонду, Наглядова Рада буде керуватися наявністю законних підстав для захисту позиції позивача і дотриманням процесуальних строків на звернення до суду. Наглядова Рада також братиме до уваги наслідки, які мало для заявника порушення права на інформацію, а також системність подібних порушень в Україні і потенційний вплив цієї справи на формування усталеної судової практики та вдосконалення інформаційного законодавства.
Детальніше про Фонд захисту права на доступ до інформації та процедуру звернення до нього на сторінці Інституту Медіа Права: http://medialaw.kiev.ua/foi/foi_fund/