Презентовано посібник із взаємодії журналістів і правоохоронців

Презентовано посібник із взаємодії журналістів і правоохоронців

19 грудня 2014 року.  У Києві в готелі «Русь» відбулася  презентація посібника із взаємодії журналістів з працівниками міліції під час масових заходів. Посібник виданий під егідою українського представництва  Організації з безпеки та  співробітництва в Європі.

 Посібник видано тиражем 8,5  тисячі примірників. Він  має вигляд блокнота.

 Він складається з кількох розділів, зокрема,  «Правові норми, які визначають права та обов’язки журналістів та міліції, пов’язаних з масовими заходами», «Права та обов’язки журналістів та правоохоронців», «Як захиститися правоохоронцю від недостовірної або негативної інформації, поширеної в ЗМІ,   «Пам’ятка з безпеки в епіцентрі надзвичайних ситуацій» тощо.

 Посібник створено після ряду круглих столів в кількох містах України за участю журналістів, експертів і правоохоронців.

 Співавторами посібника є представники  як  правоохоронців, так і медійного середовища. Полковник міліції Ігор Шашкін, перший секретар спілки журналістів Сергій Томіленко, голова медіа-профспілки Юрій Луканов, медіа-юрист Людмила Панкратова, підполковник міжнародної поліцейської корпорації Володимир Цвірко,  кандидат психологічних наук Юрій Ващенко, сержант поліції Лос-Анджелеса

 Під час презентації  звучала думка про необхідність видати аналогічний посібник для журналістів по роботі в гарячих точках.

 Конфлікти між правоохоронцями і журналістами посилилися під час подій на Майдані – тоді були побито біля двохсот журналістів.

dfdf

 

dde