Круглий стіл «Морально-етичні проблеми законодавчого забезпечення міжнаціональної толерантності»

Круглий стіл

Україна – поліетнічна держава. Для неї притаманне міжнаціональне порозуміння і гармонізація міжнаціональних відносин, сприяння консолідації та розвитку української нації, усіх національностей та етносів, які уособлюють собою Український народ.

Громадянами України є представники 134 етнічних груп. Вони мають свої культурологічні, соціальні, інші особливості та становлять близько 22% загальної кількості населення країни: це більше, ніж 8 млн. росіян, понад 200 тис. білорусів, молдаван, кримських татар, болгар. Є представники і багатьох інших національностей.

Для нашого суспільства не характерні масові прояви расової ненависті, ксенофобії, радикального націоналізму, антисемітизму, нетерпимості до людей з числа іммігрантів, однак поодинокі випадки, кількість яких із року в рік збільшується, викликають занепокоєння Національної комісії.

Образи та приниження нації, особистості, людської гідності за національною або релігійною ознакою не тільки порушують норми чинного законодавства, а й становлять загрозу реалізації конституційних прав і інтересів громадянина та людини, а це в Україні неприпустимо.

Шляхи запобігання цих негативних проявів, встановлення юридичної відповідальності за виробництво та розповсюдження інформації, що може принизити та образити націю чи особистість за національною ознакою, стануть предметом обговорення на круглому столі «Морально-етичні проблеми законодавчого забезпечення міжнаціональної толерантності».

Захід буде проведено Міжфракційним депутатським об’єднанням Верховної Ради України «За міжнаціональну згоду та громадянський мир» за ініціативою Національної Експертної Комісії з питань суспільної моралі.

Запрошені представники посольств і консульств закордонних держав, державних установ і недержавних організацій, релігійних конфесій, науковці і громадські діячі.

 

Дата проведення – 10 жовтня 2013 року. Початок – о 14.00.

Адреса: вул. Грушевського, 18/2, к. 12.

Реєстрація учасників – з 13.00.

 

Акредитація журналістів до 18 год. 09 жовтня за телефонами:

+38 066 564 22 71, 255 3635

Акредитація обов’язкова!