Обрано Громадську раду при Держслужбі у справах ветеранів та інвалідів

Обрано Громадську раду при Держслужбі у справах ветеранів та інвалідів

25 червня 2013 року о 10 годині ранку у приміщенні Київського міського палацу ветеранів, що розташований у місті Києві по вулиці Бастіонній, 11 відбулися установчі збори по формуванню нового складу Громадської ради при Державній Службі з питань інвалідів та ветеранів.

На установчих зборах, відповідно до порядку денного, було розглянуто наступні питання:

  • було презентовано інформацію ініціативної групи про проведену роботу щодо формування складу Громадської ради та підготовки установчих зборів;

  • був заслуханий звіт співголів Назаренка В. В. та Палія В. М. про діяльність Громадської ради;

  • було проведено голосування за кількісний та персональний склад Громадської ради;

  • вирішено організаційні питання з проведення першого засідання Громадської ради.

Громадська рада при Державній службі з питань інвалідів та ветеранів України була заснована 14 червня 2011 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Основною метою організації є створення ефективних організаційних та правових умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, а також врахування громадської думки у процесі підготовки і прийняття управлінських рішень. До складу Громадської ради входило 24 представники ветеранських ГО та 24 представники ГО інвалідів України.

Проте учасниками зборів було прийнято рішення, що у новій Громадській Раді буде 49 членів – представників інституцій громадського суспільства.

Відповідно до звіту про діяльність Громадської ради при Державній службі з питань інвалідів та ветеранів України за період з 07.07.2011 до 25.06.2013 р. було виконано усі заходи, які були передбачені планами роботи. Внаслідок спільної роботи Громадської ради та безпосередньо Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України майже усі рішення, прийняті на засіданнях Громадської ради було виконано. Зокрема, було підготовлено та проведено Всеукраїнські громадські слухання, Всеукраїнський форум ветеранів України, відзначення дня інвалідів України, різноманітні заходи щодо увіковічення та вшанування пам’яті про подвиг народів СРСР у ВВв в м. Севастополі, а також 6 благодійних концертів для ветеранів, присвячених: Дню захисника Батьківщини, 67-й річниці Перемоги у ВВв, Дню Збройних Сил України, Дню захисника Вітчизни, Міжнародному жіночому дню, 68-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та виданий «Вісник ветеранів № 1». Крім того, у містах Києві та Севастополі, а також АР Крим проводилася розгорнута робота щодо створення координаційних рад ветеранських громадських організацій. Громадська рада при Державній Службі з питань інвалідів та ветеранів провела ряд планових і позапланових круглих столів, прес-конференцій, мітингів та інших публічних заходів з питань захисту прав та свобод ветеранів.

Однак, було висвітлено і деякі недоліки у роботі Громадської ради протягом 2011 – 2013 років, із якими доведеться зіткнутися членам новому складу. Так, наприклад, Громадською радою не були створені її робочі органи і перш за все експертна група та секретаріат. Також не були вирішені питання щодо досягнення для ветеранів усіх категорій пільгових цін на лікарські препарати в аптеках та проведення безкоштовних юридичних консультацій. Крім того, Громадській раді доведеться врегулювати ситуацію фінансування, яка загострилася внаслідок нещодавно зареєстрованого Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій. У ньому фактично виключається участь громадських організацій ветеранів, оскільки взагалі не передбачається існування в країні ветеранського руху та ветеранських громадських організацій.

У результаті голосування до нового складу Громадської Ради при Державній Службі з питань інвалідів та ветеранів від було обрано Голову ВГО «Правозахисна організація «Спільна Мета» Руслана Бортніка. Наступне засідання заплановане на 3 липня 2013 року. Співголовою ГР обрано Палія В. М.

Наступне засідання ГР відбудеться 3 липня.