Проект нового Закону «Про прокуратуру» проходить завершальний етап узгоджень після внесення пропозиції та врахування рекомендацій Ради Європи

після внесення пропозиції та врахування рекомендацій Ради Європи

Директор Центру антикорупційних досліджень Ігор Печенкін у процесі підготовки проектів взаємодії представників громадськості з органами влади та правоохоронної системи в процесі якісного реформування такої діяльності, прийняв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, на якому було розглянуто проект Закону України “Про прокуратуру”, реєстр. №3541 (друге читання).

Під час підготовки пропозицій до зазначеного проекту, окрім народних депутатів України долучені практики, науковці та представники громадськості, у тому числі ВГО «ПО «Спільна Мета», які небайдужі до процесу зміни пріоритетів у діяльності правоохоронної системи.   

Предметом особливої уваги стало обговорення рекомендацій Венеціанської комісії до положень проекту документу, яким передбачається запровадження ряду нових демократичних принципів і засад діяльності органів прокуратури.

У засіданні взяли участь народні депутати України – члени Комітету, Перший заступник Генерального прокурора України Голомша М.Я., начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України Вовк В.В., заступник начальника Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України ЦюприкІ.В., представники Міністерства юстиції України, народні депутати України Чумак В.В., Бублик Ю.В., а також представники міжнародних інституцій: представник Генерального секретаря Ради Європи Йерун Шоккенброек, менеджер проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» Кетеван Цхомелідзе, радник з правових питань Офісу Ради Європи в Україні Божена Маланчук, головний експерт проекту з питань реформування правоохоронних органів Європейського Союзу Лоїк Геран, представники ЗМІ та громадськості.

За результатами палких дискусій Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект у другому читанні та в цілому з урахуванням висловлених зауважень.

У той же час, ряд принципових і суперечливих новацій, зокрема до кадрової складової, потребують відповідного правового врегулювання, оскільки ставлять під сумнів ефективне функціонування органів прокуратури. Отже, така робота буде продовжена, і, за прогнозами експертів, буде доведена до логічного завершення, оскільки принципові положення проекту узгоджені.