Експерт розповів про найбільш затребувані професії на ринку України

Експерт розповів про найбільш затребувані професії на ринку України

Вузи не обов’язково закривати, варто задуматися над перепрофілізацією, так як на сьогоднішній день існує ряд затребуваних професій, фахівців за якими готують в Україні в недостатній кількості.
Про це в ході прес-конференції в інформаційній агенції ГолосUA повідомив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.
Він зазначив, що на даний момент на ринку праці відчувається нестача з багатьох спеціальностей.
«Є чотири спеціальності, де в прямому сенсі слова не вистачає рук: інтернет-сфера, фармацевтика, АПК і технологи на різних виробництвах. Ці сектори відчувають реальну нестачу фахівців», – констатував Р. Бортник.
Він уточнив, що деякі українські аграрні підприємства змушені залучати фахівців з пострадянського простору: зокрема, з РФ і Білорусі.
«Тому вузам не варто випускати масово юристів і політологів, а перепрофілюватися», – констатував Р. Бортник.
Експерт зазначив, що в тих же технічних вузах, які, здавалося б, повинні випускати фахівців затребуваних професій, зокрема, у сфері машинобудування, студентів навчають за програмами, які давно відстали від реальності.
«І навіть якщо людина отримала технічну освіту, вона ніколи не буде працювати за цією спеціальністю. Студентів навчають у правильному напрямку, однак за неправильною спеціальністю», – підсумував Р. Бортник, додавши, що вузи не варто закривати, однак варто подумати про перепрофілізацію напрямків