24 квітня 2014 рокуДиректор Центру антикорупційних дослідженьІгор Печенкін був запрошений та прийняв участь у роботі першої міжнародної експертної конференції щодо повернення викрадених корупційних активів, яка відбулась у Президент Готелі в місті Києві за участю представників органів влади України та інших країн, основних антикорупційних міжнародних неурядових організацій і представників громадянського суспільства.
Уперше в новітній історії України Європейський Союз, США, Канада, Швейцарія та Ліхтенштейн запровадили персональні санкції до корумпованих політиків та пов’язаних з ними осіб, причетних до розкрадання державних коштів, утисків прав і свобод громадян, придушення мирного протесту ЄвроМайдану в Україні, фінансової підтримки сепаратизму на Півдні та Сході.
Це стало відправною точкою для замороження закордонних активів колишніх українських високопосадовців та дало поштовх системним міжнародним розслідуванням відмивання грошей українськими державними службовцями.
Суспільний запит на повернення украдених у народу України статків є величезним викликом для Уряду та контролюючих органів України, що мають об’єднатися та координувати свої зусилля у цьому напрямку, аби встановити справедливість та приягнути до відповідальності корупціонерів, сепаратистів, їх фінансистів та посібників.
І.Печенкін разом із українськими експертами у сфері протидії корупції спільно з міжнародними юристами обговорили моделі репатріації украдених статків, повернення доходів від масштабної політичної корупції, механізми ідентифікації, замороження, перевірки та конфіскації корупційних статків.
Розроблені моделі та пропозиції найближчим часом будуть сформульовані представниками ВГО «Правозахисна організація «Спільна Мета» у цілісні методичні комплекси та запропоновані представникам громадянського суспільства як дороговказ до активної ефективної антикорупційної діяльності, що планується здійснити поетапно протягом 2014 року у більшості регіонів України.
В рамках створеної представниками організації антикорупційного Форуму антикорупційних ініціатив залучаються представники громадськості, активісти з проведення антикорупційних практик та всі небайдужі до подолання кризових корупційних явищ в України з метою проведення:
- правової освіти вимог нового антикорупційного законодавства;
- поширення антикорупційних практик та методик громадських розслідувань;
- повернення і відновлення активів, здобутих шляхом корупційних дій;
- обміну міжнародним досвідом діяльності спеціальних суб’єктів з протидії корупції, а також взаємодії представників громадянського суспільства з цією метою.
Запрошуємо до участі в реалізації зазначених ініціатив, що буде найближчим часом сплановано, зорганізовано та методичним чином реалізовуватиметься з максимальним рівнем транспарентності.