ІСТОРІЇ ВІЙНИ: Старий Салтів на Харківщині після звільнення від «руського міра» (фото- відео- репортаж)

ІСТОРІЇ ВІЙНИ: Старий Салтів на Харківщині після звільнення від «руського міра» (фото- відео- репортаж)

На початку травня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що до смт. Старий Салтів що на правому березі Печенізького водосховища у Вовчанському районі Харківської області зайшли наші військові і з боями почали звільнення населеного пункту, яке було окуповане з початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну.

7 травня українськими силовиками було затримано голову Старого Салтова, якого підозрюють у держзраді. За даними слідства, під час окупації посадовець перейшов на бік ворога — він провів збори депутатів селищної ради і заявив, що допомагатиме окупантам, а також агітував місцевих сприяти загарбникам, надав їм житло, забезпечував їжею та транспортом.

Після звільнення населеного пункту воно все рівно постійно перебувало під обстрілами окупантів і через кілька місяців потому досі виглядає безлюдним та зруйнованим.

1
На вулицях селища досі воронки від влучань снарядів, а на фасаді пункту обміну валют залишився ще довоєнний курс

Центральна вулиця упирається в підірвану дамбу на виїзді з населеного пункту, подекуди по дорозі з асфальту стирчать хвостовики ракет, всюди розкидані осколки снарядів та гільзи.

Сильно пошкоджені приватні будинки і церква, розбиті і зачинені всі магазини, розтрощена школа.

2
Підірвана дамба на Сіверському Донці
3
Хвостовики російських ракет стирчать прямо на дорозі
4
Церква в результаті обстрілів залишилась без центрального куполу
5
Майже всі будинки, які не були знищені снарядами, посічені осколками 
5
Подекуди зустрічаються знищені автомобілі

Під час окупації російськими військами в селищі залишалась частина мешканців і на відміну від їхнього голови, який пішов на співпрацю з окупантами, вони чекали звільнення і повернення української влади.

"Доводилось сидіти в підвалах і ховатись від постійних обстрілів. Навіть коли орків вибили із селища вони, відійшовши, продовжували масовано його обстрілювати" - розповіла Людмила Пугач, шкільна медсестра Старосалтівської громади.

Будинок Людмили і подвір'я сильно постраждали від обстрілів, а в одну із кімнат було пряме влучення мінометного снаряду. На фото, які були зроблені у вересні, видно в якому стані знаходиться зараз житло.

Зазначимо, що сім'я Людмили вже повернулася додому і намагається налагодити побут.

 

111213

14
Хвостовик міни, яка залетіла в кімнату будинку Людмили Пугач

Не дивлячись на те, що селище давно звільнено від загарбників, і досі постійно надходять повідомлення від обласної ВЦА, поліцейських та військових то про виявлення поховань вбитих під час окупації, то про черговий «приліт» від росіян.

Нижче на фото та відео, приміщення Старосалтівської школи, де за розповідями місцевих мешканців розміщувалися російські військові і там відбувались запеклі бої при звільненні Старого Салтова.

2222233333444555

Кадри дороги до Старого Салтова, вулиці селища та зруйнована місцева школа.