Відбувся тренінговий семінар-навчання в рамках боротьби з корупцією

Відбувся тренінговий семінар-навчання в рамках боротьби з корупцією

14 листопада поточного року, приймаючи до уваги те, що ефективність боротьби з корупцією  неможлива без широкої участі громадськості, представники Громадської ради при Закарпатській ОДА та Асамблеї громадських рад Закарпаття, в рамках співпраці у проекті: «Ефективна протидія корупції – Спільна Мета громадських ініціатив у взаємодії з органами влади та кримінальної юстиції», прийняли участь в тренінговому семінарі-навчанні, який відбувся  в сесійному залі Закарпатської обласної державної адміністрації.

Ця зустріч була  організована для громадських активістів та представників органів влади у партнерстві з Всеукраїнською громадською організацією «Правозахисна організація «Спільна Мета», за підтримки експертів Transparency International Ukraine та Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією.

Тема пошуку шляхів ефективної взаємодії представників громадянського суспільства та спеціальних суб’єктів протидії корупції з питань ефективної протидії корупції стала провідною на даному засіданні.

В ході навчання-семінару було заслухано інформацію представників прокуратури, юстиції, правоохоронних органів влади та спеціальних суб’єктів протидії корупції, а також думку представників громадськості  про механізми правового вирішення питань протидії корупції, фіксації корупційних правопорушень, дієвого громадського контролю за невідворотнім притягненням винних осіб до відповідальності. Підкреслювалося, що нині необхідно звертати увагу на виклики громадськості активно протидіяти корупції в органах влади. Люди стали заручниками безкарності судової гілки влади, правоохоронних та контролюючих органів і  тому, Національне антикорупційне бюро запускає систему протидії корупції, аби якнайшвидше перезавантажити органи влади чесними та порядними фахівцями.

Як зазначалося, впродовж 2014-1015 років ВГО «Спільна Мета» у партнерстві з неурядовими організаціями, за участю науковців, практиків і громадських діячів, всіма доступними засобами, прийнятними в міжнародній практиці, реалізовуватиме практичне супроводження взаємодії представників громадянського суспільства з питань ефективної протидії корупції. Метою даного проекту – є повернення громадян до самоповаги і впевненості через правову освіту, озброєння їх правовими інструментами реалізації власних антикорупційних громадських ініціатив, конструктивного діалогу з представниками кримінальної юстиції задля зменшення рівня корупції та вироблення негативного ставлення до неї у суспільстві. А головними завданнями проекту є створення мережі громадських антикорупційних ініціатив, підготовка якомога більшої кількості активно налаштованих лідерів.

В ході  зустрічі  директор Центру антикорупційних досліджень Ігор Печенкін презентував учасникам Стратегію та концепт проекту, суть, можливості впровадження і координації антикорупційних громадських ініціатив. Директор Тransparency Іinternational Ukraine Олексій Хмара розкрив тему «Можливості громадськості в антикорупційних ініціативах, механізми розслідування, взаємодія громадськості та влади і органів кримінальної юстиції», а експерт ВСК Олександр Жуковський ґрунтовно розповів про можливості застосування  контролю за регіональними програмами з протидії корупції. Заступника Голови ГР при Закарпатській ОДА Валентина  Пароконна виступила з  пропозиціями щодо предметної взаємодії в рамках проекту  в таких питаннях, як прийняття ЗУ «Про громадський контроль», проект якого вже розроблено членами ГР та Асамблеєю,організація в рамках проекту «Ефективна протидія корупції» роботи гарячої лінії на всіх рівнях місцевого самоврядування в Закарпатській області, інформування населення Закарпаття через засоби ЗМІ, Інтернет ресурси, організація випуску щоквартального бюлетеня про спільний антикорупційний моніторинг, написання Програми дій для органів місцевого самоврядування всіх рівнів в Закарпатській області в рамках проекту, а також широка підтримка у запровадженні навчальних курсів для ВУЗів спецсуб`єктів протидії корупції та формуванні молодіжного резерву для подальшого їх входження до новостворених антикорупційних структур та органів виконавчої влади. Активну участь у дискусії прийняли голова профільної Комісії ГР Йосиф Лазар та ряд представників громадськості та органів влади і місцевого самоврядування, в результаті чого,  задля досягнення практичних результатів у співпраці, виникла пропозиція щодо доцільності створення при Асамблеї громадських рад Закарпаття Координаційної ради по протидії корупції в регіоні.

Також учасникам зібрання були надані методичні матеріали щодо алгоритму розробки таких програм, які були розроблені ВГО «ПО «Спільна Мета» та фахівцями Всеукраїнської спеціальної колегії та схвалені Громадською експертною радою при Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Верховної Ради України.