Нещодавно у Києві у Дипломатичній Академії України відбулася Міжнародна теоретична конференція, присвячена Міжнародному Дню толерантності, який відзначається у всьому світі 16 листопада.
У Конференції взяли участь Посол Палестини в Україні МохаммедКасемАль-Асаад, Посол Держави Кувейт в Україні Юсеф Хусейн Аль-Кабанді, співзасновникМіжнародної благодійної фундації «Посольство життя» Босе Аделаджа,голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва Влада Литовченко,президент Міжнародного благодійного фонду Гарних справа Наталія Колісник, політолог Руслан Бортник,а також громадські діячі, політологи, провідні юристи, науковці та представники органів виконавчої влади України.Співорганізатором та модератором Конференції була голова Комітету з питань формування позитивного іміджу України Громадської ради при МЗС Олена Стебельська.
Учасникиобговорювалинапрямки і розробки щодо впровадження ідей толерантності в законодавчо-правову систему України з урахуванням національних особливостей. У контексті сучасних подій в Україні толерантність розглядалась як інструмент національної політики, направлений на єдність та шляхи забезпечення миру в Україні, як соціальний капітал,а також як форма взаємовпливу культур у сфері туризму, спорту, мистецтві, науці й освіті.
Посол Палестини в Україні МохаммедКасемАль-Асаад у своїй доповіді звернув увагу на неподільність толерантності та миру: «Мир – це природня необхідність толерантності. Якщо мир означає відсутність війни та безпеку, то присутність толерантності є живою необхідністю такого миру. Врешті толерантність та мир є єдиним цілим, що виражаються у двох дуже схожих формах. Насилля суперечить толерантності, тому що остання заперечує будь-яке насилля, ворожнечу та домінування».
Голова МФКС Влада Литовченконаголосилана важливості діалогу та взаєморозуміня, уникнення категоричності суджень й оцінок, та поваги до думок інших людей:«Мипредставникиодноговиду, у наспо дваокаіподва вуха, мибачимоодній тіж речі, алеякпо-різному ми, виявляється, їхсприймаємо! І якіщебільшрізнідумки іреакціївикликаютьу насодній тіж події. І це непогано– це добре! Кожен знас -індивідуальність, кожен -унікальний.Потрібнопам’ятати, щонезважаючинанашуіндивідуальність, ми є частиноюодногоцілого, атому ми повиннівмітивзаємодіяти».
Організаторами конференції виступили Дипломатична академія Міністерства закордонних справ України, громадські ради при Міністерстві закордонних справ України та Київській обласній державній адміністрації, Український національний комітет міжнародної торгової палати, Національна теле- і радіокомпанія України, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Міжнародний фонд культурного співробітництва та громадська організація «Арт-Креатив». Захід також підтримали Міжнародний благодійний фонд Гарних справ та Благодійний фонд Богдана Гаврилишина.